W (7)

Katarzyna Wójcik

Urodzona w Gdyni. Projektowanie biżuterii to jej największa pasja, forma ekspresji i twórczego spełnienia. 

Jarosław Westermark

Urodził się w 1954 roku w Warszawie. Tam mieszka i pracuje. Z wykształcenia jest matematykiem. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1980 roku. Nazywany arcymistrzem polskiego złotnictwa. Znany jest z perfekcyjnego warsztatu oraz doskonałych proporcji. Jego prace cechuje głęboka estetyka, oszczędność formy, a także precyzja z równoczesną lekkością i finezją.

Michał Wyszomirski

Urodzony w  1981 roku w Warszawie, mieszka i działa w Warszawie. Działalność złotniczą rozpoczął w szkole średniej (Liceum Rzemiosł Artystycznych w Warszawie) w 1996 r. Członek grupy G7.

  

Radosław Wójcik

Urodzony w 1979 roku w Częstochowie, gdzie nadal mieszka i pracujeCzłonek Grupy G7, Cechu Rzemiosł Artystycznych, STFZ oraz  od 2012 roku Rady Programowej STFZ. Od 2009 roku- nauczyciel zawodu złotnika w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. 

 

Arkadiusz Wolski

Ur. w Warszawie w 1972r. Ukończył Uniwersytet Gdański (1998r.). Złotnictwem zajmuje się od momentu ukończenia studiów, posiada własną pracownię. Członek Grupy Sześć. Wystawy indywidualne: Galeria YES, Poznań, Polska; Nida, Litwa; Galerie Aniol, Wuppertal, Niemcy; Kunstindustrimuseet,  Kopenhaga, Dania.

Anna Katarzyna Wojdan

Urodzona 23.05.1974 r. w Kielcach. Zarejestrowana w Urzędzie Pobierczym od 2005 roku. 

 

Jan Wiszniewski

Mieszka i pracuje w Giżycku. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego, Wydział Turystyki i Rekreacji w Poznaniu. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1987r. Udział w ponad 30 wystawach w kraju i zagranicą (Anglia, Włochy). Nagrody: 13. MKSZ SMS – II nagroda, Galeria Sztuki, Legnica, 2004; Prezentacje 2004 - wyróżnienie, Warszawa, 2004.