Galeria Otwarta

Galeria Otwarta w Sandomierzu jest autorskim projektem Mariusza Pajączkowskiego. Jej otwarcie miało miejsce w maju 2010. Jest to galeria sztuki złotniczej i biżuterii autorskiej, która organizuje również wystawy fotografii i grafiki, warsztaty biżuterii oraz prowadzi działalność wydawniczą. Od chwili powstania do końca 2020 roku Galeria Otwarta zorganizowała 138 wystaw, w tym 97 złotniczych. 

Galeria Otwarta jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Autorskiej KRZEMIEŃ PASIASTY – KAMIEŃ OPTYMIZMU. Jego celem jest popularyzacja współczesnej polskiej sztuki złotniczej i promocja krzemienia pasiastego, jako kamienia endemicznego dla Polski. Do tej pory odbyły się trzy jego edycje w roku 2011, 2013 i 2015. Galeria Otwarta jest też organizatorem otwartych warsztatów złotniczych. W czasie kolejnych imprez z cyklu Noc Muzeów w maju 2010, 2012 i 2013 były to "Tajemnice Warsztatu Złotnika", prowadzone w Kazimierzu Dolnym w Muzeum Sztuki Złotniczej. Warsztaty te były też prowadzone w lipcu 2013 r. W czasie marcowych Targów Amberif w Gdańsku w 2013 r. Galeria Otwarta zorganizowała warsztaty "Po prostu bransoletka", a we wrześniu 2013 w czasie II Festiwalu Krzemienia Pasiastego – "Moja biżuteria z krzemieniem". Innymi warsztatami prowadzonymi przez Galerię Otwartą były: "Zrób sobie biżuterię" (09.2013 r., Legnica) i I Wsiowe Warsztaty Złotnicze (09.2014 r., Pobyłkowo Małe). W ramach cyklu 10 wystaw po zakończeniu I Festiwalu Krzemienia Pasiastego promujących krzemień pasiasty Galeria Otwarta organizowała pokazy w muzeach, galeriach oraz na imprezach targowych w Lipsku, Warszawie, Gdańsku, Krakowie.

 

Mariusz Pajączkowski, właściciel Galerii Otwartej, promuje polską biżuterię współczesną i krzemień pasiasty w wywiadach radiowych (Radio Kielce, Radio Leliwa), wywiadach telewizyjnych (TVP-Kielce, TVP2) oraz w Telewizji Internetowej Sandomierz. Od maja 2010 r. zajmuje się również sprzedażą wyrobów złotniczych.

 

 

 Na podst. materiałów dostarczonych przez Mariusza Pajączkowskiego

 

 

Lista wystaw zorganizowanych w Galerii Otwartej w latach 2010-2020 (PDF)

Ogólnopolski Konkurs Biżuterii Autorskiej „Krzemień pasiasty – kamień optymizmu” (PDF)

Publikacje towarzyszące wystawom w Galerii Otwartej (PDF)

 

Kontakt:

Galeria Otwarta

27-600 Sandomierz

Rynek 5

tel. +48 15 832 78 28

 

www.galeriaotwarta.pl.

www.facebook.pl/galeriaotwarta

Strony dodatkowo prowadzone przez Galerię:

www.zlotnictwo.info

www.krzemienpasiasty.info

Facebookowe fun page

www.facebook.pl/zlotnictwoinfo

www.facebook.com/krzemienpasiastyinfo

  

 

Wyświetlony 3154 razy