Galeria YES

 Galeria YES istnieje od 1998 roku, powstała z inicjatywy Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. Galeria mieści się w Bazarze Poznańskim – miejscu pełnym tradycji i historii, położonym nieopodal Starego Rynku. Celem działania galerii jest promowanie polskiej sztuki złotniczej. Znajdziemy tutaj unikatowe dzieła autorstwa uznanych twórców oraz młodych, utalentowanych projektantów.

 

Od wielu lat Galeria YES współpracuje z Katedrą Biżuterii ASP w Łodzi, Galerią Sztuki w Legnicy oraz Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych. Galeria YES jest również kuratorem wystaw prywatnej Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej i Biżuterii Etnicznej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz – współzałożycielka i współwłaścicielka YES, która od ponad 35 lat wprowadza na polski rynek najlepszy światowy design. Założycielka Galerii YES i właścicielka unikatowej Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej, rejestrującej wszystkie zjawiska zachodzące w tej dziedzinie sztuki od czasów powojennych, aż do dzisiaj. Właścicielka wspaniałej kolekcji biżuterii etnicznej, którą przywozi z licznych podróży.

Kreatywny zespół Galerii YES tworzą:
Ilona Rosiak-Łukaszewicz, Alicja Iwańska i Alicja Wilczak.

 

źródło: https://galeriayes.pl/o-nas/

 

Wyświetlony 4201 razy