Anna Horsecka

Anna Horsecka

Urodzona 16.09.1957 r. w Mińsku Mazowieckim, pracuje w Warszawie, gdzie prowadzi firmę Horsecka Jewelry. Preferuje prezentacje biżuterii w sposób dynamiczny na pokazach na wybiegu, prezentacje na modelkach, żywe instalacje. Magazyn "Gentleman" uznał w rankingu "25 najcenniejszych nazwisk w modzie" markę Horsecka Jewelry za jedną z najbardziej liczących się w polskim świecie mody. Jej biżuteria została doceniona m.in. przez redaktorów włoskiego Vogue Accessory.

Elżbieta Held

Elżbieta Held od 1984 roku zajmuje się zawodowo działalnością artystyczną. Projektuje i wykonuje biżuterię i małe formy rzeźbiarskie. Od kilku lat jej zainteresowania rozszerzyły się o malarstwo. Wraz z Markiem Nowaczykiem była pomysłodawcą i animatorem pierwszych  legnickich Przeglądów Form Złotniczych. Jest członkiem i założycielem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i poza granicami.

Joanna Haracewiat

Joanna Haracewiat

Urodzona 27.05.1990 r. w Trzciance, gdzie mieszka. Studentka studiów magisterskich na Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej w Koszalinie. Studiuje również mechatronikę, o specjalności film, gry i animacje cyfrowe na trzecim roku, na Instytucie Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej. W 2013r. obroniła dyplom licencjacki u dr Anny Orskiej, uznanej projektantki m.in. dla firmy W.Kruk. Na co dzień zajmuje się projektowaniem biżuterii.

Joanna Hryniewicz

Joanna Hryniewicz

Złotniczka biorąca udział w wystawach i  konkursach złotniczych.

Marek Huculak

Marek Huculak

Urodzony w 1952 roku zmarł w 2020. Mieszkał i pracował w Warszawie. Członek STFZ od 1995 roku. Złotnictwem zajmował się od 1979 roku. Uprawnienia MkiS otrzymał w 1985 roku. Brał udział w ponad 40 wystawach w kraju i za granicą. Fascynował się kamieniami i jubilerstwem. Kolekcjonował minerały, które sam wydobywał w Górach Izerskich i Kaczawskich. Charakterystyczne dla jego twórczości były naturalne formy kamieni, oprawiane w oszczędnie w srebro. Tworzył serię broszek „Maski”, a także biżuterie ze starych porcelanowych lalek. Projektował i wykonywał również przedmioty użytkowe – srebra stołowe. 

Marta Hryc

Marta Hryc

Urodzona 22.07.1983 r. w Białymstoku, mieszka i pracuje w Sopocie. Od 2013 r. współpracuje z firmą S&A. Doktor sztuki o specjalności sztuk projektowych. Związana z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie od 2014 prowadzi zajęcia w zakresie stylistyki formy i prototypowania. Do najważniejszych realizacji należą obiekty powstałe podczas stażu naukowo-badawczego w ramach projektu „Biżuteria jako instrument portretujący społeczeństwo” oraz wchodzące w skład pracy doktorskiej pt.: „NIE-ZWYKŁOŚĆ. Socjo-kulturowe konsekwencje działań projektowych na tle konfliktu między poszanowaniem praw własności a prawem do współdzielenia zasobów” . Ma na koncie udział w ponad 20 wystawach zbiorowych, a także liczne wystąpienia, wykłady i realizacje warsztatów, kursów, przedsięwzięć edukacyjnych z zakresu praktyki i teorii projektowania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250