Andrzej Jacyszyn

Andrzej Jacyszyn

Dyplom magistra sztuk pięknych uzyskał w 1975 roku na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.  Projektuje i realizuje unikatową biżuterię artystyczną. Jego prace były pokazywane na wystawach w Dusseldorfie (1983 r.), w Sydney (1986) i Wiedniu (1988). Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Od 1996 roku pracował jako grafik w „Rzeczypospolitej”. Oprócz pracy projektowej dotyczącej samej gazety publikował tam również swoje rysunki. Od 2007 do 2009 roku był zastępcą dyrektora artystycznego w „Dzienniku”.  Inspiruje go bursztyn.  Używa czarnej żywicy. Stosuje minimalistyczną formę i kolorystykę czerni i bieli. 

Barbara Jankowska-John

Barbara Jankowska-John

Urodzona 24.11.1964 r. w Blachowni, mieszka we Wrocławiu. Działalność z zakresu wytwarzania biżuterii rozpoczęła w 2013 r. Obok biżuterii tworzy prace ceramiczne. W latach 1995-2013 prowadziła autorską pracownię ceramiczną.

Giedymin Jabłoński

Giedymin Jabłoński

Urodzony 29.06.1946 r. w Gdańsku.Giedymin Jabłoński – artysta plastyk, nauczyciel akademicki, kurator, autor licznych projektów oraz publikacji. Od roku 1970 prezentował swoje prace na ponad 100 wystawach w Polsce i za granicą. Stale współpracuje z Galerią Sztuki w Legnicy. Założyciel Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, Akademii Multimedialnej w Gdańsku. W latach 1980-81 szef Działu Informacji Wizualnej Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Autor projektu zorganizowania Międzynarodowych Targów Bursztynu „Amberif” w Gdańsku.  Pełnił funkcję kuratora konkursu na projekt biżuterii z bursztynem „Elektronos”. W latach 70-tych organizował Pracownię Małych Form Rzeźbiarskich w metalu w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Giedymin Jabłoński jest autorem biżuterii unikatowej oraz obiektów, małych form rzeźbiarskich. Eksperymentował z wieloma materiałami takimi jak miedź, duraluminium lotnicze, brąz lub drut stalowy,  oraz z drewnem, lnem i skórą.

Joanna Jaworska

Joanna Jaworska

Mieszka i pracuje w Warszawie. Urodzona w 1946 roku. Ukończyła ASP w Warszawie Wydział Architektury Wnętrz ze specjalizacją Wzornictwo Przemysłowe. Pracowała w Telewizji Polskiej jako scenograf. Od 1984 roku wspólnie z mężem Tadeuszem projektują i wykonują biżuterię autorską ze srebra. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatką nagród i wyróżnień w konkursach biżuterii artystycznej. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych STFZ od początku lat dziewięćdziesiątych, a przez wiele lat  była członkiem Rady Programowej STFZ.

Tadeusz Jaworski

Tadeusz Jaworski

Mieszka i pracuje w Warszawie. Urodzony w 1937 roku. Ukończył Uniwersytet Warszawski, Filologię Afrykańską. Do grudnia 1981 roku był dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej. Od 1984 roku wraz z żoną Joanną projektują i wykonują biżuterię autorską ze srebra. Brał udział w wystawach w kraju i za granicą. Jest laureatem nagród  w  konkursach biżuterii artystycznej.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250