Adam Andrzej Kaczmarek

Adam Andrzej Kaczmarek

Urodzony 06.07.1993 r. w Częstochowie. Absolwent Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2014 członek STFZ. Projektuje biżuterię i zegarki. Uczestnik wystaw i konkursów złotniczych.

Agnieszka Krawczyk

Agnieszka Krawczy

Złotniczka pochodząca z Kielc. Wyrobem biżuterii zajmuje się od 2011 r. Inspiracje artystyczne czerpie z natury i swojego otoczenia. Wykonuje zarówno biżuterię swojego pomysłu, jak i na zamówienie. Prowadzi własną firmę Artreyu. 

Andrzej Kupniewski

Andrzej Kupniewski

Urodzony 13.03.1964 r. w Mińsku Mazowieckim, mieszka w Warszawie. Działalność złotniczą rozpoczął w 1992 r. Stworzył kolekcję biżuterii do albumu „Biżuteria Świata” Elżbiety Dzikowskiej (2014). Wraz z żoną Jolantą Kupniewską współtworzy warszawską pracownię i Galerię Projekt. Uczestniczył w wielu konkursach i wystawach w Polsce jak i zagranicą. Jego pasją jest również muzyka – gra na harmonijce ustnej, elektronicznych procesorach i gitarze. Od 2013 współpracuje z grupą Back To The Ocean. Wcześniej współtworzył grupę Flash Mob Orchestra Warsaw jak również z warszawską grupę Von Raam. Od 2015 roku jest Przewodniczącym Rady Programowej STFZ.

Anna Kamińska

Anna Kamińska

Urodziła się w 1983 r. w Olsztynie. Studiowała Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Jest założycielką marki jubilerskiej Points of View. Tworzy w Sopocie. Biżuteria wykonywana jest metodami starych mistrzów złotnictwa, a także nowoczesnymi metodami 3D.

Anna Król

Anna Król

Urodzona 8 czerwca 1983 roku w Krakowie. Absolwentka PLSP w Krakowie, dyplom w pracowni Plakatu i Fotografii. W roku 2009 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Grafiki. Obecnie zajmuje się projektowaniem biżuterii. Bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach artystycznych m.in. Inhorgenta Munich, Joya Barcelona – Joyería Contemporánea, Autor Târg de Bijuterie Contemporană w Bukareszcie.

Bożena Kamińska

Bożena Kamińska 

Mieszka i pracuje w Sopocie. Prowadzi pracownię biżuterii Amber Way. Ukończyła Politechnikę Gdańską- Wydział Mechaniczny. Zajmuje się projektowaniem biżuterii wykorzystując piękno surowego bursztynu. Uczestniczka wystaw i pokazów mody w Polsce i za granicą. Nagrody: ,Amberif 2004’ bursztynowa kula, nagroda  studentów Akademii Sztuk  Pięknych w Łodzi za kolekcję bursztynowej biżuterii wykonanej przy minimalnej ingerencji w naturalną formę kamienia.

 

 

Danuta Henryka Kącka

Danuta Henryka Kącka

Urodzona w 1933 roku w Krośnie. Mieszka w Warszawie. W latach 1957-64 pracowała w zawodzie projektanta w Centralnym Laboratorium Przemysłu Lniarskiego Żyrardów. Od 1958 r. współpracowała ze Spółdzielnią „Plastyka”, gdzie oddawała szereg prac z filmodruku na jedwabiu, bawełny, małe formy zdobnicze i biżuterię ze srebra.

 

Dawid Jan Krzysteczko

Dawid Jan Krzysteczko

Urodzony w 21.07.1984 r. w Siemianowicach Śląskich, mieszka w Chorzowie. Od 2004 r. kontynuuje tradycje rodzinną pracując w Pracowni Złotniczej Jan Krzysteczko. Obok wytwarzania biżuterii zajmuje się także fotografię, grafiką (w tym użytkową), tworzeniem plakatów. Autor kolekcji PierścienioMiniRzeźb prezentowanych na targach Amberif 2010. Współpracuje z firmą architektoniczną Broat. 

Dawid Krysteczko

Urodzony w 21.07.1984 r. w Siemianowicach Śląskich, mieszka w Chorzowie. Od 2004 r. kontynuuje tradycje rodzinną pracując w Pracowni Złotniczej Jan Krzysteczko. Obok wytwarzania biżuterii zajmuje się także fotografię, grafiką (w tym użytkową), tworzeniem plakatów. Autor kolekcji PierścienioMiniRzeźb prezentowanych na targach Amberif 2010.

Dorota Kos

Dorota Kos

Urodzona 29.08.1974 r. w Gdańsku, mieszka i pracuje w Gdańsku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom na Wydziale Rzeźby. W swoich pracach łączy drewno z bursztynem w geometryczne mozaiki. W ostatnich latach główne motywy jej twórczości to natura i rośliny.

Elżbieta Kurkiewicz

Elżbieta Kurkiewicz

Absolwentka studiów podyplomowych ASP w Łodzi na kierunku Projektowanie Biżuterii. W roku 2013 wykonała 2 kolekcje biżuterii na pokaz mody podczas wiosennej i jesiennej edycji Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Uczestniczka warsztatów złotniczych w Sandomierzu (2013).

Hanna Kowalska

Hanna Kowalska

Urodzona w 1995 roku w Koszalinie, gdzie też obecnie kończy studia magisterskie na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. W swoich pracach poszukuje sposobów na wykorzystanie naturalnych materiałów, celem uchwycenia zjawisk zaobserwowanych w swoim otoczeniu.

Jacek Kobiński

Jacek Kobiński

Urodzony 18.02.1966 r. w Czeladzi. Poszukuje optymalnego wyrazu za pośrednictwem różnego rodzaju środków artystycznych. W 1993 roku zaczął współpracę z prywatną telewizją „Rondo” w Katowicach, gdzie współtworzył program kulturalny, zajmując się scenografią oraz etiudami filmowymi. Był zaangażowany w prace katowickiego Teatru GuGalander, gdzie zajmował się projektowaniem i współtworzeniem scenografii oraz kostiumów. Brał udział w przygotowaniach do spektakli i akcji.

Jarosław Kolec

 Jarosław Kolec

 

Urodzony 24.10.1956 r. w Łodzi. Działalność złotniczą rozpoczął w 1980 r. Uzyskał certyfikat uprawniający do oceny i wyceny kamieni szlachetnych, jest także rzeczoznawcą diamentów. Mieszka i pracuje w Łodzi. Prowadzi Pracownię Technologii i Materiałoznawstwa w Instytucie Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą.

Jolanta Kupniewska

Jolanta Kupniewska

Urodziła się 09.05.1967 w Warszawie. Wykształcona w kierunku złotniczym. Projektuje i tworzy biżuterię. Wraz z mężem Andrzejem Kupniewskim współtworzy warszawską pracownię i Galerię Projekt. Należy do STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW FORM ZŁOTNICZYCH. Obecnie sprawuje funkcję skarbnika STFZ. Uczestnik wielu konkursów i wystaw zbiorowych w Polsce jak i zagranicą. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. W młodych latach należała do KLUBU DKS TARGÓWEK. Była wielokrotną mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej.

Katarzyna Krasuska

Katarzyna Krasuska

Mieszka i pracuje w Warszawie. W swojej twórczości łączy różne dziedziny i materie. Jest malarką, ilustratorką, tworzy scenografie i biżuterię. W większości projektów oprócz materiałów szlachetnych czy półszlachetnych wykorzystuje wszelkiego rodzaju obiekty znalezione: stare papiery i druki, oszlifowane przez morze szkła, skorodowane gwoździe, fragmenty sieci, wypłowiałych tkanin i nici,  paciorki czy mikroskopijne fragmenty szesnastowiecznych malowideł. Jest uczestniczką wystwaw i konkursów biżuterii artystycznej

Małorzata Kalińska

Małorzata Kalińska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, dyplom z wyróżnieniem w Katedrze Projektowania Biżuterii. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Od 30 lat zajmuje się projektowaniem biżuterii i malarstwem. Prowadzi własne studio projektowania biżuterii PRATA w Szczecinie. W latach 2018-19 wykładowca na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie. Obecnie pracuje nad rozprawą doktorską.

Norbert Kotwicki

Norbert Kotwicki

Urodzony 26.08.1970 r. we Wrocławiu. Działalność złotniczą rozpoczął w 1989r. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie w 2020 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Prowadzi w Złotowie  pracownię złotniczą, która dziś jest firmą rodzinną.

Paweł Mariusz Kaczyński

Paweł Mariusz Kaczyński

Paweł Kaczyński urodzony w 1968 r. w Warszawie. Od ponad 25 lat zajmuję się projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii.  Indywidualny charakter jego prac jest wynikiem wieloletnich eksperymentów z technikami złotniczymi, poszukiwaniem nowych właściwości metali i indywidualnych rozwiązań technicznych. Efektem tych działań są nie tylko kolekcje biżuterii, ale także próba twórczej wypowiedzi w biżuterii jako dziedziny sztuki. Brał udział w ponad stu wystawach i międzynarodowych konkursach biżuterii. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów sztuki w wielu krajach.

Rafał Kozubowicz

Rafał Kozubowicz

Ur. w 1977r. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, Magisterskie Studia Uzupełniające, specjalność stylistyka mody, projektowanie biżuterii. Projektowaniem zajmuje się od 1998 r. Tworzy głównie biżuterię, a także rzeźbę i formy użytkowe. Jest jednym z siedmiu twórców grupy G7 powstałej w 2006 roku, którą tworzyli absolwenci Katedry Biżuterii łódzkiej ASP: Jarosław Kolec, Kacper Schiffers, Jakub Śliwowski, Maciej Świtulski, Michał Wyszomirski, Andrzej Kupniewski. Uczestnik wielu wystaw i konkursów biżuterii artystycznej.

Renata Korpas-Sutowicz

Renata Korpas-Sutowicz

Urodzona 04.09.1984 r. w Pszczółkach. Mieszka i pracuje w Pruszczu Gdańskim. Prototyp jej naczynia/kielicha, który powstał jako praca dyplomowa został przekazany do Kościoła Św. Jana w Gdańsku.

Roman Józef Kowalkowski

Roman Józef Kowalkowski

Urodzony 13.03.1947 r. w Darłowie. Działalność z zakresu złotnictwa rozpoczął w 1974 r. Zajmuje się również malarstwem, grafika użytkową i fotografią. W latach 1978-1982 pracował w Związku „Cepelia” jako branżysta jubilerski nadzorujący wytwórczość jubilerską ośmiu spółdzielni na terenie Polski. W latach 1982-1992 nadzorował wytwórczość jubilerską w Spółdzielni Wytwórców Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „KANON”. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Prowadzi kursy  w  szkole Wytwórnia Antidotum.

Ryszarda Alicja Krzesimowska

Ryszarda Alicja Krzesimowska

Właściwie Ryszarda Paralusz-Krzesimowska. Urodzona 05.09.1956 r. w Bolesławcu Śląskim, mieszka i wraz z mężem Tomaszem pracuje w Sandomierzu. Biżuterią zajmuje się od 1971 roku. Pracowała w spółdzielni Imago- Artis oraz u Theurezbachera w Wiedniu. Razem z mężem bierze udział w licznych ogólnopolskich i zagranicznych wystawach, wielokrotnie nagradzani. W swoich pracach łączą tradycyjne metody złotnicze, jak również eksperymentują z formą.

Sergiusz Ryszard Kuchczyński

Sergiusz Ryszard Kuchczyński

Urodzony 24 01.1975 r. w Łodzi, gdzie mieszka i pracuje. Twórczość w zakresie biżuterii i ubioru. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.  Pracuje w Instytucie Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prowadzi Pracownię Biżuterii. Uzyskał tytuł dr. habilitowanego. Kurator wielu wystaw, m.in. „Lena. Helena Kowalewicz-Wegner i łódzka szkoła projektowania biżuterii (lata 1959-1979)”.

Stanisław Andrzej Kędzierski

Stanisław Andrzej Kędzierski

Urodzony 01.11.1946 r. we Wrocławiu, zmarł 09.04.2021 r. Działalność złotniczą rozpoczął w 1972 r.

Tomasz Krzesimowski

 Tomasz Krzesimowski

Urodzony 09.10.1952 r. w Szewnej-Ostrowcu, zmarł 8.12.2018. Od 1981 roku. Wraz z żoną Ryszardą Paralusz-Krzesimowską prowadził pracownię w Sandomierzu. Działalność złotniczą rozpoczął w 1992 r. Zawodu uczył się w pracowni żony. Od lat 80. w swoich pracach często wykorzystywali krzemień pasiasty. Prace prezentowane na wystawach krajowych i zagranicznych, m. in. w Częstochowie, Warszawie, Białymstoku, Wrocławiu, Sandomierzu, Gdańsku, Wilnie, Wiedniu, Emmendingen, czy Barcelonie. Ich prace pojawiały się wielokrotnie na Międzynarodowych Konkursach Sztuki Złotniczej w Legnicy czy Ogólnopolskich Otwartym Konkursie Biżuterii Artystycznej „Prezentacje”.

Witold Kozubski

Witold Kozubski

Ukończył ASP w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz). Projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii artystycznej zajmuje się wraz z żoną – Zofią Kozubską od końca lat siedemdziesiątych. Debiutowali w 1980 roku na wystawie „Srebro 80” w Domu Artysty Plastyka. Wraz z żoną Zofią, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą. Małżonkowie ufundowali Nagrody im. Małgorzaty Müldner-Nieckowskiej w Ogólnopolskich Konkursach Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE. Są  również laureatami wielu nagród. Należą do Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

Zofia Kozubska

Zofia Kozubska

Ukończyła ASP w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz). Projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii artystycznej zajmuje się wraz z mężem – Witoldem Kozubskim od końca lat siedemdziesiątych. Debiutowali w 1980 roku na wystawie „Srebro 80” w Domu Artysty Plastyka. Wraz z mężem, uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą. Małżonkowie ufundowali Nagrody im. Małgorzaty Müldner-Nieckowskiej w Ogólnopolskich Konkursach Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE. Są również laureatami wielu nagród. Należą do Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250