Adriana Joanna Lisowska

Adriana Joanna Lisowska

Urodzona 26.10.1977 r. w Łodzi. Zajmuje się rzeźbą, fotografią i szeroko pojętą sztuką biżuterii. Uczestniczka wielu wystaw i projektów artystycznych, laureatka konkursów (m.in. Grand Prix Amberif Design Award w 2001 i 2004 roku, Nagroda Bursztynowa Amberif Design Award w 2009 i 2015 roku). Wraz z Anetą Lis-Marcinkiewicz od 2007 roku współtworzy duet artystyczny LIS², a od 2013 roku projekty użytkowe wykonuje pod marką Gray Flamingo.

Aneta Lis-Marcinkiewicz

Aneta Lis-Marcinkiewicz

Mieszka i pracuje w Opolu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru - Katedra Biżuterii. Wraz z Adrianą Lisowską stworzyła duet artystyczny LIS². Kuratorka wystaw i autorka tekstów krytycznych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Zajmuje się również fotografią i malarstwem.

LIS² (Aneta Lis-Marcinkiewicz i Adriana Lisowska)

LIS² (Aneta Lis-Marcinkiewicz i Adriana Lisowska)

LIS2 to grupa projektowa stworzona w 2007 roku przez Anetę Lis-Marcinkiewicz i Adrianę Lisowską - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obie zajmują się sztuką i projektowaniem.

Od początku istnienia grupa LIS2 inicjuje wiele wydarzeń artystycznych, które mają na celu znalezienie płaszczyzny dialogu pomiędzy widzem, a sztuką współczesną. Do dokonań LIS2 z tego zakresu należą cykl wystaw i warsztatów artystycznych w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu oraz cykliczna zabawa towarzysko - twórcza „Obiekt W”. Umożliwiały one bezpośrednią interakcję pomiędzy samymi artystami jak również artystami i publicznością. Grupa LIS2 współpracuje z projektantami mody. LIS2 to także biżuteria użytkowa i eksperymentalna, gdzie wyrażenie idei jest równie istotne, co dobrze zaprojektowana forma.

Magdalena Lamch

Magdalena Lamch

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, kierunek Projektowanie Biżuterii. Obroniła dyplom magisterski w 2016 roku „Nowoczesny patriotyzm. Subiektywny wybór postaw patriotycznych w kolekcji biżuterii.” Kolekcja zaprojektowana pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Bossa.

Marcin Litwa

Marcin Litwa

Urodzony 14.01.1984 r. w Ostrołęce. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Specjalizuje się w twórczości ze szkła, są to przedmioty użytkowe i dekoracyjne.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250