Agnieszka Maksymiuk

Agnieszka Maksymiuk

Urodzona 07.05.1986 r. w Gdańsku. Od 02.01.2014 posiada zarejestrowaną działalność złotniczą. Mieszka i tworzy zarówno w Polsce jak i w Anglii.

Bogdan Mirowski

Bogdan Mirowski

Urodzony 24.06.1945 r. w Sopocie, zmarł w 04.06.2014 r. Miłośnik naturalnego bursztynu inspirujący się sztuką średniowieczną. Złotnictwem zajmował się od 1977 r. Od tego też roku wykonywał płaskorzeźby, rzeźby i przedmioty użytkowe. W swoich pracach wykorzystywał srebro, naturalny nieobrobiony bursztyn, kamienie jubilerskie i polne, masę perłową oraz drewno wyrzucane na bałtyckie plaże. Juror w konkursie Mercurius Gedanensis w 2005 r. oraz w 2014 r. Od 2015 r. konkurs Mercurius Gedanensis w czasie Targów Amberif w Gdańsku  nazwany jest jego imieniem.

Bożena Marciniak-Skowron

Bożena Skowron złotnictwem zajmuje się od 1985 roku. Jest członkinią i współzałożycielką STFZ. Indywidualnie lub wraz z mężem -  Wojciechem Skowronem brała udział w wielu wystawach i konkursach w kraju i za granicą.

Jan Materek

Jan Materek

w 1953 r. mieszka i pracuje w Mikoszewie. Prowadzi warsztat jubilerski i projektuje unikatowe przedmioty ze srebra i bursztynu.Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Gdańsku. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą.

Joanna Mirecka-Szuleta

Ur. w 1955 r. w Gdańsku. Ukończyła Uniwersytet Gdański w 1982 r. Srebrem zajmuje się od 1987 r. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą (m.in. Niemcy, Szwecja, Serbia i Czarnogóra, Włochy). Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Form Złotniczych.

Karol Mural

Karol Mural

Urodzony w 1982 r. Współtwórca zespołu projektowego Designlab, w ramach którego projektuje meble, wnętrza, wystawy. Autor projektów prezentowanych na międzynarodowych targach w Londynie, Mediolanie, Berlinie, Frankfurcie, Budapeszcie, Pradze oraz na wielu wystawach krajowych. 

 

Katarzyna Maćkiewicz

Katarzyna Maćkiewicz

Urodzona w 1989 r. w Zielonej Górze. Mieszka i tworzy w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu kierunku Edukacja artystyczna, na którym obroniła dyplomy z zakresu biżuterii. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Zajmuje się biżuterią, rysunkiem, grafiką oraz ogólnie pojętymi sztukami wizualnymi.

Magdalena Maślerz

 Magdalena Maślerz

Urodzona w 1987 roku w Krakowie, gdzie mieszka i pracuje. Ukończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, obroniła pracę magisterską pt. ”Trendy w światowej biżuterii alternatywnej lat 1999-2011”. Tematem pracy praktycznej był projekt katalogu i opakowań dla firmy zajmującej się sprzedażą biżuterii unikatowej. Mistrzyni rzemiosła w zawodzie złotnik-jubiler oraz członek krakowskiego cechu złotników. Wieloletnia stypendystka naukowa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Założycielka Szkoły Złotnictwa Xerion w Krakowie. Uczestniczyła w realizacji programu rządowego do nauki branżowego języka angielskiego jako konsultantka merytoryczna. Współpracowała z krakowskim Uniwersytetem Dzieci, gdzie prowadziła zajęcia o współczesnej biżuterii. Jej prace publikowane są między innymi w albumie Marka Fenna “Narrative Jewelry: Tales from the Toolbox”. W 2018  . r odbyła miesięczną rezydencję artystyczną w Sienie we Włoszech, gdzie stworzyła serię biżuterii w swoim ulubionym materiale: kościach zwierzęcych.

Magdalena Mędza

Magdalena Mędza

Urodzona 16.04.1978 r. w Siedlcach. Od 2009 r. studentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. W 2013 roku uzyskała dyplom licencjacki. Obecnie studiuje w ramach studiów magisterskich na w/w uczelni, specjalność: projektowanie ubioru i biżuterii. 

Marek Paweł Mrowiński

Marek Paweł Mrowiński

Urodzony 21.04.1986 r., mieszka w Słupsku. Absolwent  Politechniki Koszalińskiej - kierunek wzornictwo przemysłowe. Uczestnik i laureat konkursów biżuterii artystycznej.

Monika Miodek

Monika Miodek

Urodzona 10.02.1979 r. w Skierniewicach. Działalność złotniczą rozpoczęła w 2010 r. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.  Oprócz pracy w tradycyjnych technikach eksperymentuje z różnymi materiałami, jak np. kostki do gry, spinacze do prania, pleksi czy surowców z recyklingu. Uczestniczka wystaw i konkursów złotniczych.

Paulina Matosek

Paulina Matosek urodzona w 1980 r. w Łodzi.

Roman Modzelewski

Roman Modzelewski

Urodzony w 28.02.1912 r. w Łoździejach (Litwa), zmarł w 24.12.1997 r. w Łodzi. Prekursor w dziedzinie projektowania przemysłowego i sztuki użytkowej. Okres wojenny 1939-1944 spędził we Lwowie, gdzie wykonywał zlecenia na rzecz Spółdzielni Artystycznej (sgraffita reklamowe, przedmioty z zakresu metaloplastyki, portrety i martwe natury). W 1945 r. zamieszkał w Łodzi. Określany mianem jednego z najbardziej zasłużonych metaloplastyków polskich. Zaangażowany w krzewienie wiedzy plastycznej. Wraz z Leonem Ormezowskim, Władysławem Strzemińskim i Stefanem Wegnerem, współtworzył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi, w której przepracował 37 lat (do 1982 r.).

Tomasz Witold Mayzel

 Tomasz Witold Mayzel

Urodzony 11.04.1945 r. w Nałęczowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Od 1978 r. projektuje i wykonuje biżuterię. Uczestnik wielu wystaw i konkursów biżuterii artystycznej.

Wojciech Andrzej Marcinkowski

Wojciech Andrzej Marcinkowski

Urodzony w 1957 r. w Częstochowie, gdzie mieszka i działa. Jest członekiem Cechu Rzemiosł Artystycznych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250