Marta Norenberg

Marta Norenberg (ur.1987) artystka złotnik i historyczka sztuki. Od 2013 roku prowadzi pracownię biżuterii autorskiej Sztuk Kilka, a w 2020 roku otworzyła markę symbolicznej biżuterii Cztery Humory.

Wykonuje unikatową biżuterię srebrną i emaliowaną w pojedynczych egzemplarzach. Nie podąża za trendami i nowoczesnością, budując własny świat i wizję sztuki złotniczej. Inspiruje się symbolicznymi treściami fauny, flory i minionych wierzeń. W szczególności fascynuje ją kultura japońska oraz dzieje dawnego złotnictwa. Kolekcjonuje książki o biżuterii i prowadzi bloga prezentującego historię złotnictwa, na którym dzieli się wiedzą z zakresu rzemiosła i biżuterii oraz tajemnicami warsztatu złotniczego.

 

Edukacja:

- 2015 - kurs złotniczy u  Andrzeja Bandkowskiego

- 2012 - 2013 - Kurs Zawodowy Złotnik Jubiler S.1. Wykonywanie i naprawa wyrobów złotniczych i jubilerskich (złotnik-jubiler).

- 2010 - ukończenie studiów magisterskich na kierunku Historia Sztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 

Wystawy zbiorowe:

2019 – 2020 „Moim Zdaniem… Wystawa biżuterii z komunikatem”,Targi JUBINALE, Kraków; Muzeum Sztuki Złotniczej, Kazimierz Dolny; Galeria Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, Gdańsk; Targi GOLDEXPO, Warszawa; MAGAN GALLERY, Londyn; Targi Biżuterii w Pekinie (China International Jewelry Fair; GALERIA DUBIEL, Warszawa; GALERIA YES, Poznań; Muzeum Biżuterii Współczesnej, Warszawa; Targi JUBINALE,  Kraków;  Muzeum Okręgowe w Koninie; Muzeum Okręgowe w Sandomierzu; Galeria Sztuki w Legnicy;  Muzeum Miejskie w Zabrzu; Muzeum Okręgowe w Koninie, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra

- 2018 - Prezentacje 2019 Srebro i Bursztyn, Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, 2019 Galeria MSB, Gdańsk

Nagrody i wyróżnienia:

- 2019 Honorable Mention w Międzynarodowym Konkursie Metal Jewelry Artistry Award 2019 organizowanym w Wisconsin USA

 

Publikacje:

2015 - wywiad w grudniowym numerze czasopisma Polski Jubiler

 

Kontakt:

WWW Sztuk Kilka -https://sztukkilka.eu/

BLOG O BIŻUTERII - https://sztukkilka.pl/

FACEBOOK - https://www.facebook.com/sztukkilka/

MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

WWW Cztery Humory -  https://czteryhumory.pl/  

FACEBOOK - https://www.facebook.com/cztery.humory/

INSTAGRAM - https://www.instagram.com/cztery.humory/

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 listopad 2020 17:52