Aleksandra Rybak

Aleksandra Rybak

Urodzona 27 lutego 1986 roku w Częstochowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby oraz studia podyplomowe Projektowanie Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2013 roku należy do grupy jubilerskiej DZIEWIĄTKA (Edyta Andrejczyk, Beata Ciesielska, Ewa Chmielewska-Manaj, Marta Gronowska, Elżbieta Qrkiewicz, Waleria Ługowska, Małgorzata Podleśna-Zdunek, Katarzyna Zięba).

Ewa Rudowska

Ewa Rudowska

Urodzona w 1950 roku w Suchedniowie. Mieszka i działa w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. W 2001 roku stworzyła swój chrakterystyczny styl biżuterii ze specjalnie spreparowanych liści, które pokrywa cieniutką warstwą miedzi, a potem złota.  Jako jedyna polska artystka nagrodzona została w 2002 roku jubilerskim Oskarem, nagrodą Gold Virtuosi.

Jacek Rochacki

Urodzony 29.07.1944 r. Artysta plastyk, rzeźbiarz i złotnik. Zajmuje się również publikacją tekstów z zakresu teorii, historii i praktyki sztuki złotniczej oraz nauczaniem. Aktywny w życiu środowisk złotniczych (sieć kontaktowa Ars Ornata Europeana). Wieloletni członek ZPAP, aktualnie członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Kamilla Rohn

Kamilla Rohn

Urodzona w 1949 r. w Warszawie. Od 1968 r. zajmuje się projektowaniem biżuterii oraz przedmiotów użytkowych. Kamilla Rohn kontynuuje tradycje rodziców Ludmiły Ślaskiej-Suchorzewskiej i Ryszarda Rohna. Jej rodzice byli jednymi z czołowych projektantów w latach 50-tych i 60-tych. Ich prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Karol Rutkowski

Urodzony 02-05-1990 w Warszawie, pochodzi z rodziny złotniczej dzięki czemu styczność ze sztuką jubilerską miał już od najmłodszych lat. Praktykę zdobywał u Ojca Stanisława Rutkowskiego ale także u wielu innych Mistrzów rzemiosła należących do Warszawskiego Cechu złotniczego. Pracował w Londynie w międzynarodowych zespołach jubilerów, gdzie mógł wymieniać się doświadczeniem oraz poznać najnowsze trendy i technologię. Pracuje przy wszystkich metalach szlachetnych takich jak złoto, białe złoto, srebro oraz platyna. Dopełnieniem jego twórczości są jego obrazy, rysunki, zdjęcia które są bezpośrednio lub pośrednio zainspirowane twórczością złotniczą, te dwie sfery przenikają się i wpływają na siebie wzajemnie. Absolwent ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi gdzie studiował projektowanie biżuterii.

Marta Karina Rudnicka

Urodzona 28.03.1984 r., mieszka w Łodzi. Interesuje ją wiele dziedzin sztuki. Od 2009  projektuje biżuterię, formy złotnicze i przedmioty użytkowe. W swoich pracach z dziedziny biżuterii wykorzystuje różnorakie techniki i materiały, zarówno klasyczne jak nowoczesne. Często łączy srebro z emalią jubilerską.

Natalia Rawska

Natalia Rawska

Urodzona 23.03.1990 r. Mieszka w Koszalinie. Zajmuje się projektowaniem i tworzeniem biżuterii autorskiej. Interesuje się współczesnym designem. 

Rita Rodner

Rita Rodner

Urodzona w 1976 r. Złotniczka, malarka. Pracuje i mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmuje się designem. Jej prace wyrażają fascynację geometrią, formami abstrakcyjnymi, ich własną siłą i pięknem, które koegzystuje w organicznym świecie.

Romuald Rochacki

Romuald Rochacki

Urodzony w 1904 w Kijowie, zmarł w 1961 roku w Warszawie. Był ekonomistą z wykształcenia, przed wojną pracował jako bankowiec. Zajmował się złotnictwem artystycznym. Zainteresowania przejął od ojca; w latach 30-tych zaczął projektować i wykonywać biżuterię i inne przedmioty z metali szlachetnych, korzystając ze wskazówek zaprzyjaźnionych twórców i rzemieślników.

Od 1948 roku współpracował z BNEP (Biuro Nadzoru Estetyki Projektu), projektując i wykonując biżuterię i inne obiekty złotnicze. W 1949 roku założył Spółdzielnię "ORNO", której był pierwszym prezesem. Najwcześniejsze większe serie wykonywane przez "ORNO" powstawały według projektu.

Wojciech Rygało

 Wojciech Rygało

Urodzony 23.04.1954 r. w Brzegu, mieszka w Wołominie. Działalność gospodarczą z zakresu wytwarzania biżuterii prowadzi od 1986 r. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą, a także konkursów biżuterii artystycznej.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250