Aleksandra Rybak

Aleksandra Rybak

Urodzona 27 lutego 1986 roku w Częstochowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźby oraz studia podyplomowe Projektowanie Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2013 roku należy do grupy jubilerskiej DZIEWIĄTKA (Edyta Andrejczyk, Beata Ciesielska, Ewa Chmielewska-Manaj, Marta Gronowska, Elżbieta Qrkiewicz, Waleria Ługowska, Małgorzata Podleśna-Zdunek, Katarzyna Zięba).

Ewa Rudowska

Ewa Rudowska

Urodzona w 1950 roku w Suchedniowie. Mieszka i działa w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa oraz Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. W 2001 roku stworzyła swój chrakterystyczny styl biżuterii ze specjalnie spreparowanych liści, które pokrywa cieniutką warstwą miedzi, a potem złota.  Jako jedyna polska artystka nagrodzona została w 2002 roku jubilerskim Oskarem, nagrodą Gold Virtuosi.

Jacek Rochacki

Urodzony 29.07.1944 r. Artysta plastyk, rzeźbiarz i złotnik. Zajmuje się również publikacją tekstów z zakresu teorii, historii i praktyki sztuki złotniczej oraz nauczaniem. Aktywny w życiu środowisk złotniczych (sieć kontaktowa Ars Ornata Europeana). Wieloletni członek ZPAP, aktualnie członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Kamilla Rohn

Kamilla Rohn

Urodzona w 1949 r. w Warszawie. Od 1968 r. zajmuje się projektowaniem biżuterii oraz przedmiotów użytkowych. Kamilla Rohn kontynuuje tradycje rodziców Ludmiły Ślaskiej-Suchorzewskiej i Ryszarda Rohna. Jej rodzice byli jednymi z czołowych projektantów w latach 50-tych i 60-tych. Ich prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Karol Rutkowski

Urodzony 02.05.1990 r. w Warszawie. Pochodzi z rodziny złotniczej dzięki czemu styczność ze sztuką jubilerską miał już od najmłodszych lat. Absolwent ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie studiował projektowanie biżuterii. Praktykę zdobywał u Stanisława Rutkowskiego, ale także u wielu innych Mistrzów rzemiosła należących do Warszawskiego Cechu złotniczego. Pracował w Londynie w międzynarodowych zespołach jubilerów, gdzie mógł wymieniać się doświadczeniem oraz poznać najnowsze trendy i technologię.

Marta Karina Rudnicka

Urodzona 28.03.1984 r., mieszka w Łodzi. Interesuje ją wiele dziedzin sztuki. Od 2009  projektuje biżuterię, formy złotnicze i przedmioty użytkowe. W swoich pracach z dziedziny biżuterii wykorzystuje różnorakie techniki i materiały, zarówno klasyczne jak nowoczesne. Często łączy srebro z emalią jubilerską.

Natalia Rawska

Natalia Rawska

Urodzona 23.03.1990 r. Mieszka w Koszalinie. Zajmuje się projektowaniem i tworzeniem biżuterii autorskiej. Interesuje się współczesnym designem. 

Rita Rodner

Rita Rodner

Urodzona w 1976 r. Złotniczka, malarka. Pracuje i mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmuje się designem. Jej prace wyrażają fascynację geometrią, formami abstrakcyjnymi, ich własną siłą i pięknem, które koegzystuje w organicznym świecie.

Romuald Rochacki

Romuald Rochacki

Urodzony w 1904 w Kijowie, zmarł w 1961 roku w Warszawie. Był ekonomistą z wykształcenia, przed wojną pracował jako bankowiec. Zajmował się złotnictwem artystycznym. Zainteresowania przejął od ojca; w latach 30-tych zaczął projektować i wykonywać biżuterię i inne przedmioty z metali szlachetnych, korzystając ze wskazówek zaprzyjaźnionych twórców i rzemieślników.

Od 1948 roku współpracował z BNEP (Biuro Nadzoru Estetyki Projektu), projektując i wykonując biżuterię i inne obiekty złotnicze. W 1949 roku założył Spółdzielnię "ORNO", której był pierwszym prezesem. Najwcześniejsze większe serie wykonywane przez "ORNO" powstawały według projektu.

Wojciech Rygało

 Wojciech Rygało

Urodzony 23.04.1954 r. w Brzegu, mieszka w Wołominie. Działalność gospodarczą z zakresu wytwarzania biżuterii prowadzi od 1986 r. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą, a także konkursów biżuterii artystycznej.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250