Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich

Stowarzyszenie zrzesza osoby pracujące czynnie w branży jubilerskiej: rzeczoznawców zajmujących się zawodowo oceną jakości, wyceną wyrobów i kamieni jubilerskich, właścicieli firm handlowych, usługowych, producentów i hurtowników wyrobów jubilerskich oraz osoby współpracujące i sympatyków sztuki jubilerskiej.

Więcej informacji: https://srj.org.pl/

Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki (SHS)

Toruński Oddział SHS stanowi część ogólnopolskiej korporacji zawodowej o charakterze naukowym, o ponad 80-letniej tradycji (zał. 1934), skupiającej historyków sztuki, historyków, konserwatorów zabytków, osoby zawodowo związane z szeroko rozumianą działalnością na rzecz ochrony dóbr kultury. Oddział Toruński (zał. 1947) liczy dziś 73 osoby, z których znaczną część stanowią pracownicy naukowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a także muzealnicy z Torunia i regionu.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników (MSB)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników jest istniejącą od 1996 organizacja non-profit. Zrzeszająca prawie 300 członków z 30 krajów świata; naukowców, artystów, pasjonatów gemmologów, producentów i handlarzy. Celem MSB jest umacnianie pozycji bursztynu i dobrego wzornictwa w Polsce i na Świecie.

Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych (STFZ)

STFZ zrzesza polskich projektantów biżuterii zajmujących się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii autorskiej. Jego celem jest promowanie współczesnego polskiego wzornictwa biżuterii autorskiej w kraju i za granicą poprzez współorganizowanie wystaw, konkursów, plenerów i kursów w kraju oraz udział w podobnych imprezach za granicą. Sztandarowym projektem STFZ jest odbywający się od 2001 r. Międzynarodowy Konkurs Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE. 
Więcej informacji: www.sftz.pl 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250