fot. K. Wrona

Iwona Tamborska

Urodzona 29.11.1985 roku w Busku Zdroju. Członkini Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Uczestniczka wielu wystaw i konkursów biżuterii artystycznej. Artystka zainspirowana światem natury i baśni kreuje fantazyjne, barwne kompozycje z użyciem srebra i kamieni.

Marcin Tymiński

Marcin Tymiński

Marcin Tymiński urodził się w Warszawie w 1972 roku. Projektowaniem i tworzeniem biżuterii zajmuje się od 1997 roku. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w Katedrze Biżuterii u profesora Andrzeja Szadkowskiego. Jest współzałożycielem i członkiem Grupy 6, od 2010 roku prezesem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Czynnie od lat bierze udział w konkursach oraz wystawach w Polsce i za granicą. W swoich projektach łączy różne materiały bursztyn, metale i tworzywo sztuczne. W jego zróżnicowanej, ale bardzo charakterystycznej twórczości znaleźć można nowoczesne, geometryczne formy oraz abstrakcyjne motywy nawiązujące do świata natury. Artysta opracował autorską metodę szlifu polimeru, nadając mu szlachetne formy. Inne pasje autora to retro/motoryzacja oraz odrestaurowywanie starych sportowych aut i motocykli.

Martyna Tejwan

Martyna Tejwan

Urodzona 24.10.1979 r., mieszka i pracuje w Warszawie. Działalność złotniczą rozpoczęła w 2010 r. Uważa, że praca w zawodzie architekta znajduje odbicie w projektowanej przez nią biżuterii. Bliska jest jej surowość materiału, prostota form. Inspiracje czerpie z fauny i flory. Niestrudzona poszukiwaczka nowych rozwiązań, projektuje konceptualnie, ale i modowo.

Sława Tchórzewska

Sława Tchórzewska

Urodzona w 1977 w Siedlcach, mieszka i działa w Warszawie. Prowadzi Autorskie Studio Biżuterii Niszowej i Projektów Artystycznych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250