Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Na początku października 2007 roku w Gdańsku przy wsparciu władz miasta została powołana międzywydziałowa pracownia biżuterii Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Prowadził ją dr Sławomir Fijałkowski, jeden z najbardziej utalentowanych projektantów biżuterii młodego pokolenia, juror i kurator wielu międzynarodowych konkursów oraz wystaw.

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi rozpoczęła działalność w 1945 r. jako Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych. W 1959 r. powstała w niej pierwsza w Polsce Pracownia Projektowania Biżuterii, funkcjonująca wówczas pod nazwą Pracowni Drobnych Form. Jej twórcami byli Barbara Rose, Andrzej Jakuszewski i Andrzej Jocz, a jej założycielem była Lena Kowalewicz-Wagner.

Krakowskie Szkoły Artystyczne

Krakowskie Szkoły Artystyczne, w których od 20 lat prowadzę zajęcia z projektowania biżuterii w pierwszej kolejności nastawione były na kształcenie projektantów ubioru (SAPU - Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru). Podstawowymi przedmiotami prowadzonymi przez doświadczonych projektantów i artystów są zajęcia kierunkowe: projektowanie ubioru, konstrukcja i technologia odzieży, projektowanie biżuterii, projektowanie nakryć głowy, projektowanie obuwia, rysunek żurnalowy, fotografia mody, projektowanie tkanin i materiałoznawstwo oraz stylizacja i tendencje w modzie.

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu

Niepubliczna szkoła wyższa założona w 2002 roku, oferuje m.in. 3 letnie studia licencjackie – „Jubilerstwo i rzeczoznawstwo kamieni szlachetnych”. Rektorem uczelni jest Prof. dr hab. Michał  Sachanbiński wybitny mineralog i gemmolog autor wielu publikacji dotyczących tej tematyki.

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi powstała z inicjatywy jej obecnego rektora prof. Jerzego Derkowskiego w kwietniu 1998 r. Od 2001 r. zaczęła ona kształcić na poziomie magisterskim. W kwietniu 2004 r. Uczelnia przeniosła swoją siedzibę z ul. Pomorskiej do dawnej Centrali Handlowej Karola Scheiblera na ulicę Targową 65.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250