Alicja Wyganowska

Alicja Wyganowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Wydziału Ceramiki. Wraz z mężem – Janem Jakubem Wyganowskim, projektuje charakterystyczną biżuterię ze srebrnych plecionych, taśm albo długich, wijących się nitek. Biżuterię wykonują ręcznie. Znane są ich autorskie zapięcia, które oprócz praktycznego zastosowania, mają funkcję ozdobną. Ich prace zostały docenione między innymi w prestiżowej galerii MoMA w Nowym Jorku. Brali udział w wielu wystawach i konkursach złotniczych.

Anna Wojdan

Anna Wojdan

Urodzona 23.05.1974 r. w Kielcach. Projektuje i wykonuje biżuterię od 1997 r. Zarejestrowana w Urzędzie Pobierczym od 2005 roku. Od 2003 r. uczyła się technik złotniczych w pracowni Krzysztofa Piotrowskiego.  Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych od 2005 r. i prowadzi samodzielną działalność artystyczną. Bierze aktywny udział w życiu artystycznym. Uczestniczy w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Arkadiusz Wolski

Arkadiusz Wolski

Ur. w Warszawie w 1972 r. Ukończył Uniwersytet Gdański (1998 r.). Złotnictwem zajmuje się od momentu ukończenia studiów, posiada własną pracownię. Zajmuje się także projektiwaniem rzeźb, lamp i mebli. Członek Grupy Sześć. Udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Juror i konsultant konkursów biżuterii artystycznej.

Jakub Wyganowski

Jakub Wyganowski

Jan Jakub Wyganowski skończył Wydział Rzeźby w Ecole de Beaux Art w Algierze.  Wraz z żoną – Alicją Wyganoswką, projektuje charakterystyczną biżuterię ze srebrnych  plecionych, taśm albo długich, wijących się nitek. Biżuterię wykonują ręcznie. Znane są ich autorskie zapięcia, które oprócz praktycznego zastosowania, mają funkcję ozdobną. Ich prace zostały docenione między innymi w prestiżowej galerii MoMA w Nowym Jorku. Brał udział w wielu wystawach i konkursach złotniczych. Oprócz biżuterii artysta zajmuje się również fotografią.

Jan Wiszniewski

Jan Wiszniewski

Mieszka i pracuje w Giżycku. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego, Wydział Turystyki i Rekreacji w Poznaniu. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1987 r. Udział w ponad 30 wystawach w kraju i zagranicą (Anglia, Włochy).

Jarosław Westermark

 Jarosław Westermark

Urodził się w 1954 roku w Warszawie. Tam mieszka i pracuje. Z wykształcenia jest matematykiem. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1980 roku. Należy do grona twórców od zawsze związanych z legnickimi wystawami biżuterii artystycznej. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany podczas Przeglądów oraz Konkursów, pełnił także funkcję jurora.

Uczestnik kilkudziesięciu wystaw w kraju i zagranicą (Białoruś, Czechy, Francja, Kazachstan, Niemcy, Serbia i Czarnogóra, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy). W 2014 r. otrzymał zaszczytny tytuł Projektanta 25-lecia.

Katarzyna Wójcik

Katarzyna Wójcik

Urodzona w Gdyni. Projektowanie biżuterii to jej największa pasja, forma ekspresji i twórczego spełnienia. 

 

Martyna Woszczak

Martyna Woszczak

Urodzona 08.03.1995 roku w Siemianowicach Śląskich, od 2015 roku studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2019 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia.

Michał Wyszomirski

Michał Wyszomirski

Urodzony w 1981 roku w Warszawie, mieszka i działa w Warszawie. Działalność złotniczą rozpoczął w szkole średniej (Liceum Rzemiosł Artystycznych w Warszawie) w 1996 r. Członek grupy G7.

Radosław Wójcik

Radosław Wójcik

Urodzony w 1979 roku w Częstochowie, gdzie nadal mieszka i pracuje. Członek Grupy G7, Cechu Rzemiosł Artystycznych, STFZ oraz od 2012 roku Rady Programowej STFZ. Od 2009 roku - nauczyciel zawodu złotnika w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250