Agata Bartos

Agata Bartos

Urodzona 24.02.1983 r. w Tarnowskich Górach, mieszka we Wrocławiu. Absolwentka holenderskiej Akademii Sztuk Pięknych w Arnhem oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Finalistka holenderskiego programu telewizyjnego dla młodych artystów „De Nieuwe Rembrandt”. Artystka tworzy na pograniczu wielu dziedzin sztuki, przede wszystkim filmu, biżuterii, teatru oraz designu. Była piłkarka ręczna. Obecnie działa w studio filmowym Manifiesta oraz w studio kreacji artystycznej SaperUFF. Wraz z braćmi współtworzy KINOMURAL, nowe medium do prezentacji sztuk wizualnych. Działalność złotniczą rozpoczęła w 2010 w Holandii - Studio Agata Bartos.

Agata Joanna Bieńkowska

Agata Joanna Bieńkowska 

Urodzona 30.08.1964 r. w Chojnowie, mieszka w Sulejówku. Działalność z zakresu wytwarzania biżuterii rozpoczęła pod szyldem KSOAGA Agata Bieńkowska 12.05.2008 r. 

Agnieszka Bruzda

Agnieszka Bruzda

Urodzona w 1964 w Krakowie. Absolwentka ASP w Krakowie, Wydział Form Przemysłowych (1995). Złotnictwem zajmuje się od 1992 dzięki praktykom w pracowni Barbary i Andrzeja Bielaków. Uczestniczka ponad 50 wystaw w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród.

Anastazja Bień

Anastazja Bień

Edukacja:

- 2013 - miesięczna praktyka w firmie jubilerskiej Gold-Cast w Zgierzu

- 2011 - rozpoczęcie studiów na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, na Wydziale Tkaniny i Ubioru (Katedra Projektowania Biżuterii)

Andrzej Bandkowski

Andrzej Bandkowski

Urodzony 22.11.1942 r. w Toruniu, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem unikatowej biżuterii. Realizuje także własne projekty przedmiotów użytkowych (insygnia rektorskie, przedmioty sakralne, małe formy rzeźbiarskie, medale, nagrody, upominki). Jest autorem podręcznika "Biżuteria artystyczna-kurs wytwarzania".

Andrzej Bielak

Urodzony 13.07.1951 r. w Krakowie. Mieszka i pracuje w Krakowie. Andrzej Bielak od 1978 roku zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii. Wykonuje ją ze złota, srebra, platyny, palladu, stali damasceńskiej, tytanu, tantalu, kobaltu, carbonu stosując różne techniki, jak np. starą japońską technologię łączenia metali mokume gane, inkrustację czy ręczne grawerowanie. Od 1987 roku jest członkiem Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów w Krakowie. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, ukończył w niej również studia doktoranckie. Jest mistrzem złotnictwa.

Andrzej Krzysztof Boss

Andrzej Krzysztof Boss

Urodził się 17.09.1960 r. w Tarnowie, mieszka i pracuje w Łodzi. Działalność złotniczą rozpoczął w 1985 r. Wykładowca na krajowych uczelniach (Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach). Kierownik Katedry Biżuterii ASP w Łodzi. Wielokrotnie nagradzany na konkursach sztuki złotniczej profesor sztuk plastycznych. Autor ponad 20 wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria 86, Łódź; Państwowa Galeria Sztuki, Legnica; Galeria Skarbiec, Kraków; Galeria 32, Warszawa, Galeria sztuki w Legnicy, Galeria YES, Poznań oraz uczestnik ponad 150 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą (Austria, Czechy, Francja, Litwa, Niemcy, Serbia i Czarnogóra, Słowacja, Szwecja, USA Włochy). Juror w 14 konkursach złotniczych.

Bogumił Bytomski

Bogumił Bytomski

Urodzony 15.06.1954 r. w Warszawie. Działalność złotniczą rozpoczął w 1973 r. Członek i współzałożyciel Grupy Sześć. Jego zainteresowania skupiają się wokół biżuterii eksperymentalnej, konceptualnej i awangardowej. Od 1994 jest członkiem STFZ, przez wiele lat był w Radzie Programowej. Współtwórca rodzinnej marki biżuterii autorskiej – Bytomski / Bytomska Jewellery.

Grażyna Bieganik

Grażyna Bieganik

Urodzona w 1954 r. w Tarnowie. Mieszka w Warszawie. Uczestniczka wystaw i konkursów biżuterii artystcznej.

Jacek Baron

Jacek Baron

Projektowaniem i wytwarzaniem biżuterii zajmował się ponad 30 lat. W latach 80. tworzył srebrne formy rzeźbiarskie, nowoczesne, nierzadko dużych rozmiarów, gdzie bursztyn stanowił istotny fragment całości. Zasłynął nietypowymi szlifami kamieni bursztynowych. Jeden z nich, polegający na tworzeniu fantazyjnych kształtów kamienia szlifowanego w charakterystyczne fale załamujące światło, stał się hitem w USA, gdzie zyskał określenie „Baron Cut”. Znana jest jego nowatorska kolekcja biżuterii mechanicznej, w której wszystkie tryby wykonane z bursztynu, srebra i pleksi poruszają się.

Jacek Byczewski

Jacek Byczewski

Urodzony w Poznaniu w 1949 r. Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwent ASP w Warszawie - Wydział Rzeźby, pracownia prof. J.Jarnuszkiewicza i Grzegorza Kowalskiego (1973 r.) Złotnictwem zajmuje się od 1973 r. Współorganizator i członek dwóch grup twórczych związanych ze złotnictwem artystycznym: Grupy UFO oraz Grupy MUZEUM związanej z Muzeum w Kazimierzu Dolnym. Aktywny członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, przez wiele lat przewodniczący Rady Artystycznej. Organizator licznych wystaw i konkursów biżuterii artystycznej, wielokrotny członek jury. W 2008 r. założył w Warszawie własną Galerię JB Design. Uczestnik ponad stu wystaw w kraju i za granicą. Autor Statuetki „SREBRNA OSTROGA” - Nagrody Galerii Sztuki w Legnicy w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej, przyznawanej za twórczą odwagę i bezkompromisowość propozycji artystycznej, a także Złotego Wawrzynu dla Kobiety Roku oraz statuetek Doskonałość Mody przyznawanych przez Twój Styl. Współpracuje z wieloma renomowanymi Galeriami w kraju i za granicą. Charakterystyczne dla jego biżuterii jest połączenie stali szlachetnej ze złotem lub srebrem albo platyną.

Jacek Witold Bojkow

Jacek Witold Bojkow

Urodzony 08.05.1944 r. w Otwocku, mieszka i pracuje w Warszawie. Po studiach pracował jako architekt wnętrz w pracowni swego ojca Władysława. Działalność złotniczą rozpoczął w 1979 r. w pracowni Jacka Rochackiego. W latach 1991-1995 tworzył projekty i prototypy wnętrz jachtów śródlądowych i morskich. Tworzy także projekty i prototypy gablot ekspozycyjnych, projektuje wnętrza dla firm deweloperskich.

Krzysztof Borkowski

Krzysztof Borkowski

Urodzony 02.07.1975 w Mławie, mieszka w Edynburgu (Szkocja). Działalność złotniczą rozpoczął w Polsce w 2002 r., a od 2008 r. działa w Wielkiej Brytanii. Projektuje i wykonuje biżuterię konceptualną. Obiekty ze srebra są dla niego czymś więcej niż ozdobami. Większą wagę przywiązuje do koncepcji, niż do materiału z jakiego wykonuje pracę.

Marcin Bogusław

Marcin Bogusław

Urodzony w 1982 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 2005 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii (2008). Mieszka i pracuje w Warszawie. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto). Często sięga po bursztyn. Inspiruje go miasto: maszyny, elementy budynków, części które spajają miasto w całość. Wykorzystuje w pracach własne rozwiązania techniczne, dba o nowoczesność wzorów. Od 2011 uczy w pracowni biżuterii na w Państwowym Ognisku Artystycznym „Nowolipki” w Warszawie, od 2018 prowadzi kursy złotnicze w Wytwórni Antidotum w Warszawie.Członek grupy Au+. Członek Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników i Związku Polskich Artystów Plastyków.

Marek Beczek

Marek Beczek

Urodzony w 1951 r. w Warszawie, złotnictwem zajmuje sie od 1980 r., od 1981 posiada uprawnienia MkiS. Projektował biżuterię dla Mody Polskiej. Operator i fotografik. Od połowy lat 90. współpracował ze znanymi agencjami reklamowymi i kolorowymi magazynami. Ma na swoim koncie cztery wystawy indywidualne, udział w wystawach zbiorowych ZPAF, oraz publikacje w magazynie sztuki EXIT. Projektował dla Mody Polskiej wielkie koła, które można nosić jak kapelusz, po przecięciu jako bransolety, a po wygięciu jako kryzy albo naszyjniki.

Paulina Binek

Paulina Binek

Mistrzyni Rzemiosł Artystycznych w zawodzie złotnik jubiler. Zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem biżuterii artystycznej oraz dzieł sztuki użytkowej z metali srebra, złota i kamieni szlachetnych, szczególnie ceni sobie bursztyn. Żródłem inspiracji dla jej twórczości są motywy starożytnego Wschodu, Egiptu, Bizancjum, Afryki i Ameryki Południowej.  W latach 1994-2020 jej prace były pokazywane na przeszło 180 wystawach w kraju i za granicą.

Paulina Bolchajmer-Wyrwich

Paulina Bolchajmer-Wyrwich

Urodzona w 1988 r. w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 2008. Posiada własną pracownię złotniczą.

Paulina Bolcheimer-Wyrwich

Paulina Bolcheimer-Wyrwich

Urodzona w 1988 r. w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 2008. Posiada własną pracownię złotniczą. Tworzyła duet z Agatą Friedman, a ich wspólne prace prezentowane były w konkursach złotniczych.

Sandra Bejm

Sandra Bejm

Studia: Escuela de Arte y Superior de Diseño de Alicante - Projektowanie Produktu. Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi - Wydział Tkaniny i Ubioru. Dyplom obroniony z wyróżnieniem w 2016 roku w Pracowni Projektowania Biżuterii i Form Złotniczych. Finalistka 10th Art & Fashion Forum by Grazyna Kulczyk w Poznaniu. Laureatka konkursów projektowych i uczestniczka wystaw w Polsce i zagranicą. Zainteresowana różnorodnościami form, struktur, możliwościami materiałów i ich niekonwencjonalnym wykorzystaniem. W swoich pracach łączy materię ze sferą idei. Obecnie, jako coraz bardziej świadoma projektantka, rozwija swoje pomysły wyrosłe z eksperymentów twórczych z okresu studiów.

Wojciech Brzeziński

Wojciech Brzeziński 

Urodzony 02.02.1948 r. w Milanówku, mieszka i działa w Warszawie. Działalność rozpoczął w 1972 r. Obok działalności w zakresie wyrobu biżuterii jest autorem licznych projektów wzorniczych dla Polskich Zakładów Optycznych i Zakładów Doświadczalnych Związku Polskich Artystów Plastyków


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250