Aleksandra Irena Nieświec

Aleksandra Irena Nieświec 

Pracę w zawodzie jubilera rozpoczęła w firmie jubilerskiej w Tychach w 1991 r. Wystawiennictwem i wyrobem biżuterii autorskiej zajmuje się od 1996 r. Współpracuje w ramach projektowania z firmami jubilerskimi (Dukat) w Tychach i Rybniku.

Józef Nierzwicki

Józef Nierzwicki

18.06.1929 r. w Pelplinie, zmarł 17.01.2009 r. w Gdańsku.

Lucyna Hubert-Nieniewska

 Lucyna Hubert-Nieniewska

Urodzona 1946 roku w Opolu. Złotnictwem zajmuje się od 1973 roku. Wraz z Markiem Nałęcz-Nieniewskim brała udział w ok. 100 wystawach w kraju i za granicą. Początkowo w ich twórczości dominowała geometria i minimalizm. Później pojawiły się prace realistycznie przedstawiające przedmioty z życia codziennego, charakterystyczne obiekty jak fasola czy czosnek oraz motywy tkaniny, koronek w biżuterii. Od niedawna Lucyna Hubert-Nieniewska rozwija pasję malarską.

Marcin Nowak

Marcin Nowak

Urodzony 15.12.1984 r. w Starachowicach. Działalność złotniczą rozpoczął w 2007 r.

Marek Nałęcz-Nieniewski

Marek Nałęcz-Nieniewski

Urodzony w 1943 roku w Krakowie. Mieszka w Czechówce. Złotnictwem zajmuje się od 1973 roku. Wraz z Lucyną Hubert-Nieniewską brał udział w ok. 100 wystawach w kraju i zagranicą. Początkowo w ich twórczości dominowała geometria i minimalizm. Później pojawiły się prace realistycznie przedstawiające przedmioty z życia codziennego, charakterystyczne obiekty jak fasola czy czosnek oraz motywy tkaniny, koronek w biżuterii. Marek Nałęcz-Nieniewski od 1994 roku prowadzi zajęcia z projektowania biżuterii w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Marek Nowaczyk

Marek Nowaczyk

Historyk sztuki, artysta i organizator wystaw sztuki złotniczej w Polsce. Pomysłodawca i organizator od 1979 r. Przeglądów Form Złotniczych w Legnicy, które na przestrzeni lat ewoluowały w dzisiejszy Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej. W latach 1979 – 1998 był  komisarzem większości Przeglądów, a w latach 1972 – 2001 jurorem tych konkursów. Organizował również wystawy tematyczne biżuterii w Legnicy np.: „Ona i on” i „Czarne i białe” (1986), „Srebro i tkanina” oraz  „Kolor” (1988). Jest także pomysłodawcą i współzałożycielem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które powstało w 1991 roku. Od 2018 roku jest współorganizatorem wystawy cykliczej „Moim zdaniem...bizuteria z komunikatem”.

Marta Norenberg

Marta Norenberg (ur.1987) artystka złotnik i historyczka sztuki. Od 2013 roku prowadzi pracownię biżuterii autorskiej Sztuk Kilka, a w 2020 roku otworzyła markę symbolicznej biżuterii Cztery Humory.

Wykonuje unikatową biżuterię srebrną i emaliowaną w pojedynczych egzemplarzach. Nie podąża za trendami i nowoczesnością, budując własny świat i wizję sztuki złotniczej. Inspiruje się symbolicznymi treściami fauny, flory i minionych wierzeń. W szczególności fascynuje ją kultura japońska oraz dzieje dawnego złotnictwa. Kolekcjonuje książki o biżuterii i prowadzi bloga prezentującego historię złotnictwa, na którym dzieli się wiedzą z zakresu rzemiosła i biżuterii oraz tajemnicami warsztatu złotniczego.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/adminbiz/public_html/components/com_k2/templates/default/category.php on line 250